معرفی نسخه جدید واید و API

on .

ما در بهمن ماه یک تغییر اساسی و بنیادی در سرویس های پیام کوتاه دادیم ، هم نسخه جدید API رونمایی شد و هم پنل SMS (واید) تغییر کرد. در این پست سعی داریم برخی امکانات و ویژگی هایی که این تغییرات برای کاربران به ارمغان آورده است را با هم مرور کنیم :
1- نسخه جدید پنل SMS ما که با نام واید شناخته می شود بصورت کامل از صفر بازنویسی شده است ، تلاش کردیم نسخه جدید زیباتر ، ساده تر و کاربردی تر باشد. برای مشاهده نسخه جدید به آدرس www.Wide.ir مراجعه کنید ، می توانید رایگان ثبت نام کنید و امکانات آن را بررسی کنید.

رابط کاربری نسخه جدید واید بر اساس استاندار Material Design گوگل طراحی شده است ، این استاندارد فقط چند ماه پیش توسط گوگل معرفی شده است و در دنیا تعداد اپلیکیشن هایی که از این استاندارد پیروی می کنند بسیار کم و تعداد سایتهایی که از این استاندارد پیروی می کنند بسیار نادر هستند :

پیش خوان واید

رابط کاربری کاملا ریسپانسیو است و در تبلت و موبایل کار با آن راحت است در عکس زیر تصویر فوق را در یک نمایشگر سایز کوچکتر مشاهده می کنید :

مخاطبین واید

سرعت پنل جدید هم بسیار بالاست ! به آماری که ما از نرم افزار مانیتورینگ مان بدست آورده ایم نگاه کنید :

سرعت پنل واید

در آمار فوق سرعت اینترنت کاربران هم مهم است اما بجز گوشی های موبایل که سرعت اینترنت پایینی دارند (بدلیل استفاده از اینترنت سیم کارت) الباقی مرورگرها صفحات را در حدود 5 ثانیه بارگزاری می کنند ، در حالیکه بسیاری از صفحات حاوی لیست های سنگین هستند و برای اجرای برخی صفحات دهها درخواست به سرور ارسال می شود.

یکی از امکانات دیگر واید جدید "نمایش زنده (Live) اطلاعات" است ، مثلا اعتبار شما زنده نشان داده می شود و با ارسال پیامک می بینید که اعتبارتان مدام در حال کم شدن است!

نمایش زنده (Live) اطلاعات

یا بعنوان نمونه گزارشی که پس از ارسال پیامک می بینید بصورت خودکار بروز می شود و نیازی نیست بطور مداوم صفحه را رفرش کنید :

گزارشی پس از ارسال

تصویر زیر تعداد درخواستهای سرور API در یک بازه 24 ساعته (حدوداً از ساعت 11 ظهر 2 اسفند تا 11 ظهر 3 اسفند) را نشان می دهد :

نسخه جدید API

همانطور که مشاهده می کنید سرور بطور میانگین در هر دقیقه به 5760 درخواست پاسخ می دهد. تصویر زیر در همان بازه زمانی نشان می دهد که بر روی سرور بیش از 3 میلیون تراکنش در عرض 24 ساعت انجام شده است :

حال اجازه بدهید به تصویر زیر نگاه کنیم و ببینیم که کیفیت پاسخگوئی سرور به درخواست ها به چه صورت بوده است. تصویر زیر مربوط به میانگین زمان پاسخگویی متدهای API در همان بازه زمانی است :

کیفیت پاسخگوئی سرور

میانگین زمان اجرای متد SendMessage که مخصوص ارسال پیامک است فقط 217 میلی ثانیه است ، میانگین زمان اجرای متد List که جهت دریافت 100 عدد SMS دریافتی است فقط 98 میلی ثانیه است و متد GetMessageStatus که برای دریافت وضعیت هر پیامک بکار می رود فقط 47 میلی ثانیه زمان می برد.

برای بررسی و تست نسخه جدید API به آدرس www.Wide.ir مراجعه و رایگان ثبت نام کنید ، سپس مستندات API را دریافت و مطالعه کنید.